ورود مشترکین

  • بانک مقالات ایران

    با دریافت حق اشتراک در بانک مقالات ایران به هزارن پایان نامه ، مقاله ، پروژه و... دسترسی خواهید داشت. Read More +
  • 1

توجه:

جهت مشاهده لینک دانلود (word) پایان نامه ها ، مقالات و پروژه های موجود در بانک مقالات ایران می بایست حق اشتراک خریداری نمایید.

جهت دریافت حق اشتراک اینجا کلیک کنید.

دانلود مقاله چگونگی شتاب كريوليس

چگونگی شتاب كريوليس :

کاشف شتاب کریولیس شخصی بوده به همین نام (کریولیس) در مورد مفهوم این شتاب هم توی همه کتابهای دینامیک میتونید مطالب زیادی پیدا کنید و من هر چه قدر توضیح بدم مثنوی 70 من کاغذه... اما برای خالی نبودن عریضه فقط همین قدر بگم که : شتاب از دو طریق به وجود می آید 1- تغییر اندازه سرعت 2- تغییر جهت بردار سرعت حالا فرض کنید شما یک دستگاه واسطه دارید که با سرعت زاویه ای w می چرخه و جسمی رو که دارید تحلیل می کنید نسبت به این دستگاه مختصات داره با سرعت خطی و لحظه ای v حرکت می کنه. چون هدف پیدا کردن شتاب مطلقه و همونطوری که عرض کردم یکی از راههای ایجاد شتاب تغییر جهته سرعته بنابراین متحرکی که داره نسبت به یک دستگاه واسطه چرخان با سرعت ثابت حرکت می کنه در واقع نسبت به دستگاه مختصات مرجع داره با سرعت چرخان! حرکت می کنه نه ثابت. بنابراین چون جهت بردار سرعتش نسبت به دستگاه مختصات مطلق داره می چرخه باید مقدار شتابی رو که از طریق این چرخش ایجاد میشه رو لحاظ کنید... اگر هم می خواهید بدونید مقدار این شتاب چطور به دست می آید کافیه از بردار سرعت مشتق بگیرید! به همین سادگی ترم شتاب کریولیس خود به خود ظاهر میشه! کار خاص دیگه ای لازم نیست انجام بدید... ...

 

 

 

نوع فایل: وورد (word-docx)             تعداد صفحات: 8

جهت دانلود فایل word این مقاله ،می بایست حق اشتراک از بانک مقالات ایران دریافت نمایید،با دریافت حق اشتراک علاوه بر این مقاله به فایل word هزاران مقاله دیگر دسترسی خواهید داشت.

جهت دریافت حق اشتراک از بانک مقالات ایران اینجا کلیک کنید.

رمز تمامی فایلها: www.dlproje.com

برای بازگشایی فایل ها می بایست از نرم افزارهای winrar و یا winzip استفاده کنید

 

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

مهمان
شنبه, فوریه 17, 2018
Presets
Main Style
Patterns
Accent Color
Apply